В ЄС закликали якнайшвидше звернутися до Ради Європи за оцінкою закону про освіту

В Європейському Союзі вітають намір української влади звернутися до Ради Європи за експертною оцінкою закону “Про освіту” і закликають зробити це якнайшвидше.
Про це йдеться в коментарі речниці Зовнішньої дипломатичної служби ЄС Майї Косьянчич, повідомляє УНІАН.
Косьянчич наголосила, що під час спілкування представників ЄС з українською владою європейська сторона завжди підкреслює, що відповідне законодавство повинно відповідати міжнародним зобов’язанням, які Україна взяла на себе в рамках, зокрема, Рамкової Конвенції про захист національних меншин Ради Європи та Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин.
“Як зазначалося у попередній думці Венеціанської комісії, роль української мови, як державної мови, і захист меншин та регіональних мов повинні бути ретельно збалансовані. Ми вітаємо намір української влади запросити експертний висновок Ради Європи і закликаємо зробити це якомога швидше. Ця думка має бути належним чином взята до уваги, як з точки зору її позиції, так і з точки зору впровадження у законодавство”, – наголосила вона.
Раніше повідомлялося, що Україна висловила готовність направити на експертизу Ради Європи мовну статтю освітнього закону.
Нагадаємо, 25 вересня Порошенко підписав закон “Про освіту”, яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.
У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

0

120