В Україні почав діяти принцип мовчазної згоди в оподаткуванні

Сьогодні набуває чинності Закон №344-VIII «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу», повідомляє РБК-Україна.

Закон підготували заради впровадження в Україні принципу мовчазної згоди в оподаткуванні. Його головна мета – зменшення кількості процедур і часу реєстрації суб’єктів господарювання у фіскальній сфері. Ще одна причина – поліпшення позицій України за індикатором «Реєстрація підприємств» в міжнародному рейтингу Doing Business у 2016 р.

Принцип мовчазної згоди означає набуття платником податку права на провадження певних дій, не отримуючи згоди контролюючого органу. Цей принцип може втілюватись, якщо контролюючий орган у визначений термін не надіслав повідомлення про відмову у скоєнні дій або прийнятті документів. Враховуючи цю умову, платник податків повинен мати копію повідомлення або опису прийнятих документів з обов’язковим зазначенням дати.

За новим законодавством, контролюючий орган зобов’язаний протягом 1 робочого дня після отримання реєстраційних документів внести до реєстру платників податків запис про реєстрацію, якщо немає причин для відмови.

Прийняття Закону повинне значно спростити ведення бізнесу для тисяч підприємців.

0

646