Міхеїл Саакашвілі: центральна влада має ділитися з містами та областями не лише повноваженнями, а й коштами

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі закликав центральну владу ділитися з містами та областями не лише повноваженнями, а й коштами. Про це він сказав, виступаючи перед учасниками ХІ муніципального форуму, пише Укрінформ.

«Процеси децентралізації дуже важливі, бо від цього залежить успіх боротьби з корупцією та створення сучасної інфраструктури. Адже людям набагато легше контролювати витрати грошей у себе на місці, ніж з далеких кабінетів у Києві. А без такого контролю майже неможливо розвивати чи навіть утримувати у пристойному стані сучасну інфраструктуру міст і сіл», – сказав він.

Однак, наголосив голова ОДА, «коли ми говоримо про перерозподіл коштів та повноважень, не йдеться про перерозподіл хабарів. Я вважаю, що децентралізація потрібна насамперед для того, щоб наші міста ставали красивішими та зручними для людей і контролювалися людьми».

Крім того, Саакашвілі нагадав, що не так давно сам «був головою півторамільйонного міста (Тбілісі)».

«Тому я прекрасно розумію важливість децентралізації влади. Водночас я б хотів звернути увагу на те, що часом передаються повноваження, а передача центральними відомствами коштів затримується. Як це недавно трапилося з передачею Облавтодору містам. Якщо передаєте повноваження, то разом з грішми, а не просто в корумповані неефективні структури, які реально нічого не роблять», – додав він.

Також Саакашвілі додав, що в Одеській області мають намір «ввести електронні тендери і через них розподіляти замовлення для приватних компаній».

Крім того, зазначив голова ОДА, «ми хочемо уже з вересня усі будівельні дозволи в Одесі видавати протягом двох тижнів».

0

498