Саакашвілі: Втрати українського бюджету від дії корупційних схем становлять не менше 5 млрд доларів

Втрати українського бюджету від дії корупційних схем становлять не менше 5 мільярдів доларів. Про це 6 грудня під час виступу на конференції “Одеська Антикорупційна ініціатива” заявив глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, повідомила головред УП Севгіль Мусаєва-Боровик в Facebook.

За словами Саакашвілі, бюджет недоотримує близько $2,2 млрд внаслідок дії занижених тарифів на вантажні перевезення, основним вигодонабувачем при цьому є олігарх Рінат Ахметов.

“Ще 2,5 млрд доларів – борг Ігоря Коломойського перед державою по “Укрнафті” і “Приватбанку”. Близько 700 млн  бюджет втрачає внаслідок дії схем близького соратника глави уряду Арсенія Яценюка – Миколи Мартиненка (ОПЗ, ОГХК, Енергоатом, СхідГЗК)”, – заявив Саакашвілі.

Крім того 240 млн становлять втрати “Укрспирту”, бенефіціар – Андрій Іванчук.

“Втрати від реалізації контрафактного бензину складають 250 млн доларів, втрати від корупції в “Центренерго”, “Укргідро”, “Укренерго” оцінюються в 200 мільйонів доларів”, – додав глава ОДА.

“ЗТМК, “Сумихімпром” і газові активи Дмитра Фірташа – близько 500 мільйонів доларів”, – зазначив він.

При цьому на питання Саакашвілі “Хто має нести відповідальність за все це?” на екрані під час його презентації з’явилося зображення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

0

290