Попри ажіотаж, біометричних паспортів “вистачить на всіх” – Міграційна служба

Ажіотаж навколо отримання біометричних паспортів після вступу в силу безвізового режиму України з Євросоюзом поки не вщухає, але бланків документів достатньо.

Про це повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” у прес-службі Державної міграційної служби України в понеділок.
“Станом на 9 ранку понеділка (12 червня – ред.) оформлено в цілому близько 3,7 мільйона біометричних паспортів, переважну більшість із яких уже отримано”, – зазначили там.

Цю кількість біометричних паспортів видано відтоді, як їх запровадили в Україні, тобто з січня 2015 року.

На запитання про те, чи вщух ажіотаж навколо отримання документів у зв’язку зі набуттям чинності безвізовим режимом із ЄС, співрозмовник агентства відповів:

“На даний час ажіотаж триває. Ми очікуємо, що він піде на спад найближчими тижнями. У будь-якому випадку, ситуація контрольована і бланків документів вистачить на всіх”.

Міграційна служба рекомендує українцям, які не збираються виїжджати за кордон у найближчі кілька тижнів, не поспішати з оформленням і отриманням документів.

Також служба закликає громадян не користуватися послугами посередників, щоб не стати жертвами шахраїв. Оформляють і видають біометричні паспорти в Україні лише Державна міграційна служба, паспортний сервіс “Документ” і Центри надання адміністративних послуг.

Зазначимо, що з 11 червня українці з біометричними закордонними паспортами можуть в’їжджати до країн “Шенгенської зони” без візи і перебувати там до 90 днів впродовж півроку, якщо мета їхнього приїзду не робоча.

0

118