Парламент України внесе зміни в Податковий Кодекс

З метою зниження податкового тиску на бізнес Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2004, що передбачає внесення змін в Податковий кодекс України, – повідомляє Інтерфакс.

Документ передбачає додаткову норму в Податковому кодексі, відповідно до якої контролюючим та іншим органам заборонено використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платників податків та контрагентів. В разі, якщо податкове повідомлення-рішення за результатами акту перевірки не вручено платнику податків, контролюючі органи и посадові особи не матимуть права обробляти інформацію в базах даних.

Окрім того, законопроект доповнює перелік документів, що дають право контролюючим органам почати перевірку. Головне уточнення стосується копії наказу про перевірку: у ній повинні зазначатись дата видачі, назва контролюючого органу, найменування та реквізити об’єкта (тобто ПІП фізичної особи-платника податків, яку перевіряють), обставини для перевірки та інформацію, яка це підтверджує, дату початку і тривалість перевірки та інформацію про попередню перевірку. Наказ на перевірку дійсний лише за наявності підпису керівника контролюючого органу або його замісника та офіційної печатки.

0

868