Круглий стіл з питань реформування податкової системи: Потрібно створити єдині правила гри для всіх

Сьогодні, 10 червня, відбулось перше засідання робочої групи щодо реформування податкового та митного законодавства. Про це повідомляє кореспондент Міжнародного центру реформ.

Так, учасники заходу висловились, що економіка потребує суттєвих змін і реформ та обговорили спільні кроки.

Експерт МЦР Джаба Ебаноїдзе запропонував на прикладі ситуації з імпортом бананів показати проблемні сторони економіки України.

«До прикладу візьмемо нещодавню ситуацію з імпортом бананів, коли вони подорожчали в три рази, через митні збори. І потрібно показати, що від цього втрачає і економіка України, і бізнесмени, і пересічні люди», — розповів він.

Також комерційний директор компанії Nike Арман Татарян розповів про проблеми, які виникають у бізнесовому середовищі через існуючий Податковий Кодекс.

«Нині український бізнес звик до такої ситуації і намагається знайти щілини. Також є проблема виконання, стратегія зрозуміла, але не всі до кінця розуміють що таке прозорість і оптимізація. Держава має вміти добре рахувати. Податки починаються з митниці. У нас є певні напрацювання, алгоритми розрахунків для того, щоб виявити преференції, і ми раді поділитися практичними прикладами. Люди не вірять, що положення будуть працювати для всіх. У нас проблема, що для декого існують інші правила. Потрібно все організувати, що одні правила були для всіх. І щоб великі експортери не мали преференцій. І тут виникає питання —  як підібрати такий підхід. Зараз всі знають що потрібно робити, але не знають як саме», — наголосив він.

Також він наголосив, що потрібно запрошувати молодих спеціалістів до співпраці.

«Місія Міжнародного центру реформ і нашої робочої групи — це доносити інформацію до широкого загалу. Інформувати про стан реформ», — резюмував засновник і виконавчий директор МЦР Олександр Носаль.

0

19388