Громадська організація «Міжнародний центр реформ» провела прес-сніданок

Сьогодні, 22 липня, відбувся прес-сніданок за участю виконавчого директора Міжнародного центру реформ Олександра Носаля, провідного експерта МЦР Джаби Ебаноїдзе  та запрошених журналістів.

Під час заходу учасники в неформальній атмосфері обговорили ситуацію в країні, хід реформ та боротьбу з корупцією.

«Добре, що останнім часом стали виявляти корупціонерів на найвищих щаблях влади. Ось такі кроки відбуваються через тиск громадянського суспільства. Громадянське суспільство у розвинених країнах диктує свої умови. І влада починає працювати так, як цього вимагає суспільство. Наша держава, на жаль, довгий час працювала на чиновників», – сказав Олександр Носаль.

За його словами, на сьогодні МЦР працює над реформуванням системи державної реєстрації та судової системи. Також  займається питанням реформування митниці та податкової системи.

«Україна зараз бере багато міжнародних кредитів. Але якщо закрити податкові ями, навести порядок на митниці в результаті бюджет можна буде збільшити вдвічі. При тому не залучаючи додаткових кредитів», — додав він.

Крім того,  Джаба Ебаноїдзе розповів про плюси та мінуси законопроекту щодо реєстрації, який нещодавно прийняла Верховна Рада.

«У новому законопроекті щодо реєстрації є негативні і позитивні моменти. Із позитивного — нотаріусам дозволили реєструвати нерухомість. Це означає, що нотаріуси зможуть конкурувати з приватними реєстраторами. Тому  в майбутньому завдяки нотаріусам вибудується більш-менш стабільна система. Оскільки, нотаріуси — це саморегулюючий орган і не залежать від влади чи від міністра. Вплинути на нотаріусів і на процедуру реєстрацію буде складніше.  Крім того, 70-80% було взято із нашої концепції, яку ми запропонували ще минулого року», — підкреслив експерт.

Також він наголосив, що негативні сторони у законопроекті Мінюсту — це передати функцію реєстрації місцевій владі.

«Я думаю, це помилка. Мінюст провів певні реформи, але лише фасадні. На сьогодні ніхто не може сказати, що реєстраційна система реформована. Залишились черги та багато необґрунтованих відмов. Була проведена лише фасадна реформа», — додав Ебаноїдзе.

0

809