Джаба Ебаноїдзе: щоб подолати корупцію потрібні реформи з середини

Для того щоб подолати корупцію необхідно проводити реформи з середини системи. Про це в ефірі програми ШустерLive на телеканалі 112 розповів експерт МЦР Джаба Ебаноїдзе.

За його словами, в грудні 2014 року йому запропонували очолити реєстраційну службу України, але він змушений був відмовитись через низку причин.

«Ми розробили концепцію реорганізації реформування реєстраційної системи. Звісно не легко було прийняти таке рішення — відмовитись від громадянства Грузїї і прийняти українське. Але мені було дуже цікаво реформувати реєстраційну систему України, що я взявся за цю справу. Після нового року я приїхав в Україну і подав заяву на громадянство, але в середині січня мені повідомили, що реєстрацйну службу планують розформувати, тобто той орган, який я мав очолити. Мені пояснили, що таким чином планують подолати корупцію в реєстраційні системі», –сказав він.

Втім Джаба Ебаноїдзе місяць попрацював в міністерстві щоб зрозуміти які повноваження будуть в того департаменту який буде відповідальний за функцію реєстрації  на місце того, який ліквідують.

«Я побачив, що в цього департаменту жодних повноважень  нема. Тобто реєстраційну службу розібрали по різних департаметах. А відділ, який мав би відповідати за реєстрацію залишили без повноважень. Впродовж січня-лютого я в статусі помічника міністра попрацював в міністерстві, зустрічався з різними громадськими діячами, професіональними організаціями і разом з ними  хотів допрацювати концепцію. Але чомусь лунали зауваження і натяки, що я не маю зустрічатися з представниками громадськості. Коли мені запропонували посаду керівника департаменту без повноважень то я відмовився. На цій посаді я б не зміг повпливати на реєстраторів, на систему, не зміг би змінити внутрішню систему. Я не хотів проводити фасадні реформи, як зараз займаєтся Міністерство юстицій. Тому відмовився від цієї посади», — наголосив експерт.

«Після того як я пішов з міністерства багато хто думав, що я повернувся додому в Грузію, але я залишився в Україні. Я не захотів залишити справу над якою майже рік працював.  Надалі спілкуюсь з громадськими організація. Зокрема зараз працюю з ГО Міжнародний центр реформ і продовжую працювати над реформуванням системи реєстрації і хочу запропонувати Саші (Боровику, – ред.) створити коаліцію, думаю, багато хто приєднається», — підкреслив Ебаноїдзе.

Також він зазначив, що під час роботи в Мін’юсті з реєстраційною службою його підпускали тільки до деяких фукцій.

«Ми працювали з фронт-офісами. щоб полегшити сервіси длягромадян щоб вони легко подавали заявки, але ми тільки-но ми доходили до того, що потрібно проконтролювати роботу реєстраторів. Тобто чому вони часто відмовляють у реєстрації, чому не строки проводится реєстрація, чому суб’єктивні, необгрунтовані причини відмови нас одразу зупиняли і не давали можливість змінювати ситему з середини» —  резюмував експерт.


0

1293