Джаба Ебаноїдзе: на сьогодні в Україні існують передумови для легалізації ігрового бізнесу

Сьогодні, 29 вересня, експерт Міжнародного центру реформ Джаба Ебаноїдзе виступив під час Ukrainian Gaming Congress у Києві, конференції присвяченій легалізації ігрового бізнесу в Україні, передає кореспондент МЦР.

Під час презентації Джаба Ебаноїдзе поділився досвідом Грузії.

З його слів, у Грузії існує дозвіл на облаштування ігрових об’єктів з 1992 року. А вже у 2005 році почав діяти спеціальний закон про регуляцію ігрового бізнесу. Згодом, у 2011 році було проведено серйозну реформу у цій сфері.

«Цілями такої реформи було сприяння туризму, залучень інвестицій у ігровий бізнес, розвиток туристичної інфраструктури (будівництво готелів), збільшення надходження в держбюджет від ігрового бізнесу, спрощення адміністрування ігрового бізнесу і зменшення держвитрат на його адміністрування, Також ми хотіли зменшити відтік грошей з країни», — розповів експерт.

Крім того, він наголосив на проблемах старої моделі, яка діяла до реформування ігрового бізнесу у Грузії. А саме: напівкримінальний статус, складні правила оподаткування, тенденція швидкого зростання кількості об’єктів зростання невдоволення серед суспільства, неправильне регулювання форм системно-електронних ігор. В результаті така політика призвела до того, що бюджет втратив доходи, шляхом грошового відтоку.

Втім, реформатор відзначив, що на сьогодні в Україні існують передумови для легалізації ігрового бізнесу. Оскільки, державний бюджет дуже потребує наповнення.

0

24022