Барамідзе: Корупція душить всі інціативи українського народу

Нині в України відбуваються дві війни. Одна —  на Сході України, інша — це війна в Києві, війна за реформи. Війна проти самого себе. У кожній країні, кожній людині є зло, яке потрібно перемогти. І це зло корупція. Потрібно вбити дракона в собі. Про це заявив віце-спікер Грузії, експерт МЦР Георгі Барамідзе у програмі «Люди. Hard Talk» на телеканалі 112 Україна.

«Корупція душить всі ініціативи українського народу. І це не дає розвиватись економіці України, показати весь свій потенціал, стати потужною державою. Якщо Україна не переможе війну в Києві, вона не зможе перемогти війну на Сході. Тоді Україна повернеться на орбіту впливу Росії. Це означатиме кінець перспектив всієї Східної Європи. Про Грузію ніхто і не згадає. Якщо Україна не переможе, про Грузію ніхто не згадає, тому це наша війна. І зараз найголовніше в стратегічному смислі Доля Грузії, Молдови і навіть Росії сьогодні вирішується в Україні, і в першу чергу в Києві, зокрема йдеться про реформи. В Україні сьогодні працюють грузини, вони не забули про свою батьківщину, і вони хочуть щоб Україна та Грузія виграли цю війну. І щоб ми не тільки вижили, але й стали нормальними державами, як ми цього заслуговуємо», — сказав він.

Експерт зазначив, що у Грузії реформи просувались швидше, через монолітність команди.

«У нас, наприклад, була монолітна команда, під керівництвом Саакашвілі, і всі знали своє місце і працювали. У нас були дискусії, але не було різних політичних інтересів. В Україні є коаліція, але є багато партій», — додав Барамідзе.

Також він оцінив роботу інших експертів-реформаторів.

«Найефективніше просувається робота у Еки Згуладзе та Давида Сакварeлідзе. Вже через місяць кияни побачать нову патрульну поліцію. Ця поліція можливо буде ще краща, ніж у нас в Грузії. Сподіваюсь, люди через декілька місяців побачать певні результати. Також реформи почались у галузі медицини, але поки там не помітно для пересічної людини. Я б хотів щоб в Олександра Квіташвілі з’явились нові заступники, які були б більш радикальними. Я не кажу, що потрібно звільняти старих працівників, там є вакансії. Реформи в Україні мають проводити українці, грузини можуть тільки допомогти. Провести зміни замість українців ніхто не зможе», — підкреслив експерт-реформатор.

Крім того, Барамідзе наголосив, що всіх грузинських експертів, які працюють в Україні об’єднують три спільні риси: по-перше, чесність, вони не беруть хабарів, вони кваліфіковані, по-друге, добре знають свою справу. та, по-третє, у них є практичний досвід, як мають відбуватись зміни.

0

512