Артем Ситник: Bentley нам не треба

Глава Антикорупційного бюро Артем Ситник стверджує, що знає, як люди із зарплатою в кілька десятків тисяч гривень розгромлять корупцію в країні, пише Новое время.

Крім того, глава НАБ повідав про детективах із зарплатою в 30 тис. грн, які спробують зупинити мільйонні корупційні потоки.

«Одна з ідей, яка крутиться у мене в голові, – поки працюватиме конкурсна комісія з відбору кадрів в НАБ, ми хочемо створити консультативну групу, до складу якої включити представників ФБР, наших експертів і членів громадських організацій. Вони будуть напрацьовувати аналітичний матеріал для майбутніх детективів», – розповів пан Ситник.

«В принципі, 99% працівників правоохоронних органів, які займаються реальним розслідуванням, стикаються з тиском кожен день. На жаль, багато хто поступається. І я дуже радий, що закон про Національне антикорупційне бюро виписаний так, що громадськість братиме участь у нашій роботі . І що при НАБ, крім громадської ради, створять підрозділ внутрішньої безпеки, яке буде моніторити життя працівників бюро», – пояснив також керівник агентства.

«При Кабміні створюється Агентство по запобіганню корупції. Ці два органи – агентство і бюро (НАБ, – ред.) – Матимуть доступ до всіх баз даних, адміністратором яких є держава. Що мається на увазі? Майновий реєстр. У режимі онлайн можна буде бачити все – хто і що купив, як витратив гроші. Якщо ще заручитися підтримкою Держфінмоніторингу, то кожна особа – фізична і юридична – буде проглядатися. Якщо працівник Нацбюро купує собі квартиру в центрі міста, приїжджає на Bentley або у нього десь світиться мільйонний рахунок – все буде контролюватися, – зазначив також Артем Ситник. – Є така чудова стаття Кримінального кодексу 368 зі значком 2 – називається вона за незаконне збагачення. Якщо ти нічого не маєш, встановлюється коло осіб, які пов’язані з тобою. При моніторингу життя чиновників та працівників бюро будемо орієнтуватися саме на цю статтю».

Ситник також розповів про зарплати в НАБ: «Детектив буде отримувати близько 30 тис. грн. Начальник відділу – 50 тис. грн (у самого директора – 60 тис. грн, – ред.). Тобто на Bentley не вистачить, але нам і не потрібно їздити на супермашин. Я вважаю, що якщо платити людям такі гроші, то з них можна і питати за роботу».

0

598