Антикорупційний форум в Києві: Це сором, що ми стали найбіднішою країною в Європі

Шість років тому у приміщенні Міжнародного виставкового центру, на Лівобережній, відбувся з’їзд Партії регіонів, на якому Віктора Януковича було висунуто в президенти. А днями у тому ж приміщенні пройшов другий Антикорупційний форум, організований Міхеїлом Саакашвілі. Чимало учасників, спікерів стверджували, що таке “співпадіння” демонструє, що в Україні таки відбулись зміни.

Біля входу у будівлю гостей форуму зустрічала невелика група протестувальників проти рейдерського захоплення фабрики “Житомирські ласощі”. Пізніше учасників пригощатимуть солодощами цієї компанії.

Потрапити на подію було простіше простого — зареєструвавшить в інтернеті, або навіть на самому форумі. Охорони теж було небагато, враховуючи масштаб заходу.

Серед гостей було чимало відомих громадських діячів, політиків. депутатів, журналістів.

Можна було побачили Степана Хмару, Василя Горбаля, Анатолія Гриценко, Миколу Катеринчука, екс-міністра охорони здоров’я Олега Мусія, екс-главу СБУ Валентина Наливайченка.

Прийшли і парламентарі від БПП: Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Єгор Фірсов, Віктор Чумак. Михайло Головко, Юрій Левченко, Олег Осуховський, Андрій Іллєнко від “Свободи”, Були і позафракційні В’ячеслав Константіновський, Юрій Дерев’янко, Дмитро Добродомов з партії “Народний контроль”, Єгор Соболєв, Руслан Сидорович — від “Самопомочі”. Були присутні і експерти МЦР Гіоргі Барамідзе та Олександр Носаль.

“Тут політична партія не створюється, але створюється великий рух… Ми починаємо оновлення України, очищення України, щоб Україна стала прикладом для наслідування… Це сором, що ми стали найбіднішою країною, потенційно найбагатша країна Європи”, – виголосив Саакашвілі.

Важливо щоб в Україні створити першу потужну політичну силу яка може зможе впроваджувати зміни та не впливати на політику не перебуваючи на службі в жодного олігарха. Лише тоді ми зможемо провести реформацію українські політики. Якщо ми цього не зробимо країна засне до наступного Майдану.

“В чужий монастир зі своїм уставом лізти не правильно. як Мені відомо які “совєтські” таргани живуть у головах “совєтських” людей. У Росії відбувались хоч якісь реформи, спроби реформ. Вони то починались, то зупинялись. Україна найбільше нереформована країна у Європі країна”, — сказав відомий російський бізнесмен Евген Чичваркін, який зараз проживає у Великобританії.

Міхаїл — це не та людина, яка говорить і не робить. Вибачте, і цим відрізняється від всіх українських політиків. Ця людина на діл показала, що може зсувати гори з місця. Сподіваюсь, Саакашвілі очолить партію, або рух в Україні. Саме зараз в Українському суспільстві існує великий попит на це”, — додав він.

Кульмінацією заходу стала 35-ти хвилинна промова голови Одеської ОДА. Під час якої він неодноразово зривав аплодисменти залу.

“Вони з економікою поводяться, як з дійною коровою. Але корова вже здохла! Це схоже на якесь збочення – мародерство.. Україна – не ваша дійна корова. Ми повернемокраїну тим, кому вона насправді належить.. Ніхто не боїться ні Сені, ні Бені. А боятись варто їм гніву українського народу”, – пообіцяв він.

0

675